FIFA

FIFA to chyba najpopularniejsza gra sportowa. Pozwala ona graczom na prowadzenie drużyn narodowych lub ligowych w serii meczów towarzyskich, rozgrywkach ligowych lub Mistrzostwach Świata. Za produkcję gry odpowiedzialny jest kanadyjski oddział amerykańskiej firmy Electronis Arts – EA Sports.

Pierwsza edycja gry pojawiła się w 1994 roku i od tego czasu, co roku pojawiają się nowe, ulepszone części gry, zaktualizowane pod względem zawodników i klubów. Od 2003 roku gry z serii FIFA są polonizowane, posiadają polski komentarz oraz mają dodaną polską ekstraklasę. Gra oddaje w realistyczny sposób istotę piłki nożnej: stadion pełen dopingujących fanów, profesjonalne podsumowania (w roli komentatorów dziennikarze sportowi – Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski) oraz realistyczny wygląd gwiazd futbolu i dokładnie odwzorowane stroje klubowe bazujące na licencji.

Poza głównymi wydaniami gry, na rynku regularnie pojawiają się specjalne edycje, takie jak FIFA World Cup, FIFA Street, FIFA Manager, FIFA Euro.